Crankworx Innsbruck coraz bliżej

Crankworx Innsbruck coraz bliżej

Nie składajcie oręża! Maszyny i emocje po Joy Ride Bike Festival jeszcze dymią, więc nie pozwólcie im ostygnąć. Rezerwujcie termin 21- 25 czerwca i ruszajcie do Innsbrucka, gdzie po raz pierwszy zawita Crankworx Festival!

Wszystko zaczęło się w Kanadzie, gdzie kulminacją sezonu stała się rozgrywka najwytrawniejszych riderów kolarstwa grawitacyjnego. Trasy zbudowane na górach wznoszących się powyżej 2000 m n. p. m., ścieżki przeorane korzeniami i urwiste klify to znak rozpoznawczy mekki światowej kolarskie społeczności, Whistler Bike Parku. Tam właśnie przez dziesięć dni sierpnia topowi zawodnicy walczyli o respekt publiki. Walczyli i walczą w każdym kolejnym sezonie, bo z roku na rok Crankworx prężnie się rozwija.

2016_410-1600x1067

Idea rowerowego festiwalu bez granic urosła w siłę i wyznawców, a teraz szturmem przejmuje nowe tereny. Tym razem wystarczy zrobić tylko kilka kroków od naszej południowo zachodniej granicy, by znaleźć się w samym centrum międzynarodowego rowerowego szaleństwa. Innsbruck, stolica Tyrolu, na kilka dni stanie się królestwem światowego kolarstwa grawitacyjnego. Czyste emocje dla startujących i nie lada widowisko dla kibiców- po raz pierwszy rozegra się rzut beretem od naszego kraju!

28946589686_768bb7cb73_k-1120x590

Swoją obecność na czerwcowym wydarzeniu potwierdził  między innymi stały bywalec austriackiego bikeparku, Marcelo Gutiérrez. Zachwycony tym kierunkiem rozwoju festiwalu, wypróbował już kilka planowanych odcinków. Przyłącza się także do grona głosów twierdzących, że Crankworx to doskonałe możliwości rozwoju i promocji dla biorących w nim udział zawodników.

Pump Track_Caroline Buchanan_c_Fraser Britton_Crankworx

Crankworx w Innsbrucku to pięć niezależnych konkurencji: niezawodny Downhill, wzlatujący na wyżyny stylu Slopestyle, zacięty Dual Speed & Style, widowiskowy Whip-Off oraz techniczny Pumptrack. Głównym polem rozgrywek stanie się Bikepark Innsbruck (Mutteralmpark), gdzie prócz głównych zawodów, zostaną przygotowane także atrakcje dla dzieci („Kidsworx”) oraz zaprezentowane nowości ze świata rowerowego sprzętu i akcesoriów.  Nic tylko jeździć, latać, kibicować i korzystać!

Crankwork-Les-Gets-Sean-2016-2195-1600x900szczegóły: crankworx.com