Coś dla najmłodszych – Rowerowa Dolina Kids Arena

Coś dla najmłodszych – Rowerowa Dolina Kids Arena

W tym roku na Małopolska Joy Ride Festiwal sporo atrakcji dla najmłodszych riderów. Poza konkursami i gratisami w alejce targowej, na nowych festiwalowiczów czekają również sportowe konkurencje! Przez 3 dni dzieciaki będą mogły sprawdzić swoje rowerowe umiejętności w specjalnej strefie ROWEROWA DOLINA Kids Arena, a odrobinę starsi uczestnicy imprezy wystartują w zawodach na pumptracku oraz torze do dual slalomu! Przypominamy, że wstęp na teren miasteczka festiwalowego i wjazd na strefę dla dzieci jest w pełni darmowy, a na każdego „zawodnika” czeka drobna nagroda i sporo dobrej zabawy. 

ROWEROWA DOLINA KIDS ARENA:

Od kilku lat na dolnym parkingu przy strefie targów organizujemy strefę rowerowych zabaw dla najmłodszych fanów kolarstwa. To właśnie ekipa z Rowerowej Doliny przygotowuje dla nas tor składający się ze z równoważni, podestów i wielu innych bardzo ciekawych przeszkód. W ubiegłym sezonie na rowerowym torze przeszkód przez długie godziny bawiły się dziesiątki dzieciaków, które przejeżdżały przez mostki, uczyły się pokonywania drewnianych konstrukcji i nierówności oraz testowały swoją równowagę. Rodzice dzielnie wspierali i pomagali najmłodszym szkrabom w pierwszym rowerowym wyzwaniu, a my czasem zastanawialiśmy się kto bawi się lepiej – zawodnicy, czy kibice.

Właśnie dlatego zależy na na tym, by wspólnie z Rowerową Doliną rozwijać całą inicjatywę. Na dzieciaki będą czekać rowery testowe, więc jeśli pojawicie się na festiwalu bez własnego sprzętu, to bez problemu będziecie mogli skorzystać ze sprzętu PUKY! Po ukończeniu swoich przejazdów młodzi zawodnicy utrzymają drobne upominki, a czas na torze będzie regularnie umilał Kamil Kobędzowski – finalista programu Mam Talent i rekordzista Guinessa, który na nowo definiuje to co da się zrobić na rowerze. Po zakończeniu swojego pierwszego startu nie pozostanie nic innego jak przygotować się do kolejnych rowerowych dyscyplin takich jak Shimano Pumptrack i Schwalbe Dual Slalom.

O ROWEROWEJ DOLINIE :

Rowerowa Dolina to organizacja zajmująca się organizacją szkoleń oraz wycieczek rowerowych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Ekipa doskonale wie jak stworzyć bezpieczną atmosferę, która umożliwia wszystkim bezpieczne przekraczanie swoich granic i progresowanie w przyjaznej atmosferze.

Jeśli pojawicie się na Kids Arenie ze swoimi pociechami, koniecznie zapytajcie o pozostałe aspekty ich działalności, bo spektrum ich rowerowych usług jest naprawdę bardzo szerokie! Poza organizacją wyjazdów i szkoleń do waszej dyspozycji mają również wypożyczlanię, sklep i centrum testowe, w którym możecie sprawdzić między innymi najnowszy sprzęt, ze stajni KTM i Marin. Okoliczne tereny i atmosfera sprawiają, że jest to idealne miejsce na weekendowe wypady z rowerową rodzinką lub przyjaciółmi!

Zobacz co będzie się działo na tegorocznym festiwalu:

Dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom, bez których organizacja imprezy nie byłaby możliwa:

Partner tytularny: Małopolska
Partnerzy: Garmin, Maxxis, Fox, Karcher, KTM, Puky, OC1, On Lemon, Shimano, Specialized, Thule
Skrzydła dla zawodników zapewnia: Red Bull
Patroni medialni: BikeBoard, Podhale 24, DH24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Zakoplan.pl, Radio Eska
Partnerzy: Czorsztyn Ski, Polski Związek Kolarski, Extreme Trauma Team
Współorganizatorzy: BT Project, Polish 4x open, 80 rowerów