Charytatywne szkolenia w Kluszkowcach!

Charytatywne szkolenia w Kluszkowcach!

Duże dropy, ostre bandy i długie loty – dla takich momentów jeździmy, ale nie ma co się czarować… nie zawsze wychodzi! Co zrobić żeby nie dopuścić do upadku? Jak radzić sobie z podstawowymi kontuzjami? Czy wiesz jak uratować koledze życie? Jeżeli odpowiedź brzmi „nie wiem” – to czas żebyś zapisał się na charytatywne szkolenia!

Szkolenie rowerowe

Dobre podstawy są najważniejsze, to dzięki nim jeździmy szybciej, efektywnej i przede wszystkim bezpieczniej! Ekipa MTB Academy zaprasza wszystkich początkujących riderów na szkolenia. W planie zajęć są ćwiczenia obejmujące:

– Poprawną pozycję na rowerze (ćwiczenia na równoważni oraz teeter toterze)

– Efektywne hamowanie

– Bezpieczne pokonywanie muld i ostrych zakrętów

– Podstawy skoków na mini skoczni

– Różnice miedzy tłumieniem wybicia, a bezpiecznym pokonaniem uskoku

– Pokonywanie stymulowanych przeszkód terenowych, takich jak korzenie i głazy

UWAGA: Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie własnego roweru oraz kasku. Każdy rower górski będzie wystarczający, aby odbyć szkolenia.

CR7A6086

Szkolenie z fizjoterapii sportowej i treningu funkcjonalnego

Niestety wypadek najczęściej wiąże się z urazem, który wymaga rehabilitacji. Delikatne naciągnięcia, niestabilność stawów, stłuczenia czy zwichnięcia, jeżeli nie zostaną „naprawione” w pierwszych dniach po urazie mogą spowodować znacznie większe problemy w przyszłości. Cito, czyli Centrum Indywidualnej Terapii przeprowadzi szkolenia w skład których wchodzą takie tematu jak:

– Prewencja urazów w oparciu o analizę narządu ruchu rowerzysty

– Protokól postępowania pourazowego

– Potrzeba schładzania organizmu podczas aktywności fizycznej

– Szybka regeneracja kluczem do osiągnięcia najwyższych celówurazyFoto: Redit.com

Szkolenie z pierwszej pomocy

Kurs pierwszej pomocy prowadzony przez Extreme Trauma Team to jedno z tych szkoleń, które w naszym odczuciu powinno przechodzić każde dziecko już w gimnazjum. Rozpatrując scenariusz rowerzysty uderzającego w drzewo to świadkowie zdarzenia mają największą szansę na uratowanie poszkodowanego, dlatego w ramach kursu instruktorzy przeprowadzą ćwiczenia z:

– Zabezpieczenia miejsca wypadku

– Oceny stanu poszkodowanego

– Wezwania służb

– Postępowania z poszkodowanym przytomnym i nieprzytomnym

– Pierwszej pomocy w urazach

– Podstaw ewakuacji medycznej (m.in. w tym bezpieczne zdejmowanie kasku i przygotowanie poszkodowanego do transportu)

pierwsza pomocAutor: http://tarnowskiegory.naszemiasto.pl/

Szkolenie z Mechaniki roweru

Znana wszystkim marka Shimano również w swoim stoisku poprowadzi szkolenia podczas których omówi i pokaże najważniejsze problemu związane z mechaniką roweru z naciskiem na hamulce.

W pierwszej części szkolenia, uczestnicy zapoznają się z budową i działaniem hydraulicznego układu hamulcowego Shimano. Mechanicy na przygotowanych przykładach opiszą i dokładnie pokażą jak powinna wyglądać ocena stanu zużycia tarcz, okładzin hamulcowych i odpowiedni ich dobór. Ponadto, przedstawiony zostanie proces podstawowego odpowietrzania układu, w celu zniwelowania ewentualnych problemów i mocy hamowania.

W drugiej części szkolenia mechanicy skupią się nad kwestiami związanymi z napędem rowerowym, który podczas jazdy po górach czy w trudnym terenie wymaga odpowiedniej konserwacji. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak należy czyścić i konserwować cały układ napędowy oraz na które komponenty zwracać szczególną uwagę podczas jego codziennego mycia. Mechanicy Shimano zaprezentują jak należy prawidłowo oceniać stan zużycia łańcucha, zębatek i koronek kasety, oraz jak demontować i montować łańcuchy Shimano.

serwis shimano

Zapisy

Koszt zapisania się na jedno szkolenie to symboliczne 10zł. Całość uzbieranej kwoty zostanie przekazana na handbike’a dla Nikifora, który jak zapewne wiecie jakiś czas temu uległ wypadkowi. W rodzinie trzeba się wspierać 🙂

Formularz zapisów znajduje się poniżej. Wybierz z niego typ szkolenia i godzinę. Jeżeli chcesz uczestniczyć w 3 szkoleniach to niestety musisz zarejestrować się 3 razy (rejestrujesz się na jedno szkolenie, odświeżasz stronę, rejestrujesz się na drugie itd.)

Zapisy na szkolenie rowerowe z MTB Academy

 

Zapisy na szkolenie z fizjoterapii sportowej i treningu funkcjonalnego z CITO

Zapisy na szkolenie z pierwszej pomocy z Extreme Trauma Team


Zapisy na szkolenie z mechaniki roweru z Shimano

 

Formuła zajęć

Każde ze szkoleń odbędzie się trzykrotnie w niedziele 28.05 (11:00 – 15:00. Czas zajęć dla jednej grupy to 1 godzina, a pomiędzy grupami jest 20 minut przerwy. Każdy z kursantów i kursantek musi zapisać się na zajęcia online, a plan został stworzony w taki sposób, aby można było wziąć udział w różnych szkoleniach. Przykład:

– 11:00 – 12:00 – Pan Janusz idzie na zajęcia rowerowe (grupa 1) do MTB Academy

Następnie ma 20 minut przerwy, żeby spokojnie przejść na kolejną stacje treningową.

– 12:20 – 13:20 – Zapisał się na zajęcia z pierwszej pomocy (grupa 2) więc idzie do namiotu Extreme Trauma Team.

Ponownie po zakończeniu szkolenia na 20 minut przerwy.

– 13:40 – 14:40 – Ostatnie zajęcia na które się zapisał to kurs rehabilitacji i prewencji urazów (grupa 3), czyli idzie do namiotu Centrum Indywidualnej Terapii CITO.

Wszystkie zbiórki na szkolenia są w namiotach organizatorów szkoleń, a one znajdują się na terenie targów – w środę przed festiwalem wyślemy każdej zapisanej osobie mapkę, gdzie ma iść.

CR7A5839

Przyjaciele Festiwalu

Sponsorzy: Tirol Inns’Bruck, Maxxis, Specialized, NS Bikes, Shimano, Fox, Kärcher, Mitko

Partnerzy: Czorsztyn Ski, Nadleśnictwo Krościenko, Bike Expo

Patroni medialni: magazyn BIKE, Extreme Sports Channel, Podhale 24, DH24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Dh-zone.com, Downhill24, Informator Turystyczny INFOGRAM.

Współorganizatorzy: Cyklokarpaty, BT Project, Polish 4x open