Blueberry Line – nowa trasa w Livigno!

Blueberry Line – nowa trasa w Livigno!

W najbliższy weekend spotkamy się w Zakopanem podczas imprezy Joy Ride Zako Days. Natomiast nieco dalej na południe, w znanym Livigno, zostanie oddana kolejna trasa – Bluberry Line.

 

Hutr Dream (3)

 

Koniec oczekiwań, pora wskoczyć na rowery! Długo zapowiadany i głośno reklamowany projekt nareszcie zostanie oddany do użytku bikerów. Blueberry Line to coś dla fanów enduro,  all mountain i szeroko pojętego mtb w mieszanym terenie. Linia mierzy długość 1,8 kilometra i 200 metrów przewyższenia. Ponadto cechuje ją nachylenie o wartości 11%. Stworzono ją tej wiosny w niemałych trudach związanych z pogodowymi anomaliami. Jednak ostatecznie się udało i nowa trasa w Livigno wkrótce przyjmie setki, jak nie tysiące rowerzystów.

 

Blue7

 

Twórcy trasy zadbali o to, by prócz klasycznych band i muld oraz hopek każda przeszkoda posiadała tzw. chicken line dla młodych adeptów mtb. Ma to być miejscówka dla wszystkich typów rowerzysty – wymagającego, doświadczonego oraz stawiającego pierwsze kroki, tfu! Ślady!

Obecnie do puli 20 kilometrów tamtejszych tras dorzucono kolejne tyle. Na całość składają się zarówno naturalne single, jak i przygotowane przez ekipę budowlańców trasy typu flow. O tym jak wyglądają wspomniane trasy i nowe Blueberry Line we włoskim kurorcie dowiecie się z materiału filmowego umieszczonego poniżej.