Beskidia Downhill #3 Wisła – relacja + foty

Trzecia edycja zawodów Beskidia Downhill 2012, która odbyła się w miniony weekend w Bike Parku Stożek w Wiśle przebiegła pod dyktanto bardzo zmiennej aury. Nie sprawiło to jednak, że imprezy nie zaliczymy do tych niewątpliwie udanych. Na starcie stanęło 118 zawodników, w tym aż 31 osób w kategorii  Mój Pierwszy Start.  Jak widać z edycji na edycję kategoria ta staje się coraz liczniejsza, a co za tym idzie coraz więcej „świeżej krwi” wkracza w świat downhillowych ściganek. Trasa była trudniejsza, szybsza i bardziej techniczna aniżeli podczas pierwszej edycji Beskidia Downhill 2012 w Wiśle. Warunki pogodowe zaliczyć należy do bardzo trudnych zarówno w sobotę jak i w niedzielę rano trasa była mokra, wymagała użycia opona przystosowanych do mokrego podłoża, po południami przesychała powodując dylematy w postaci wyboru opon – wiele osób jeździło na wetach, wiele na oponach dostosowanych do suchych warunków. [gallery link="file" order="DESC" orderby="rand"] Sytuacja w poszczególnych kategoria kształtowała się następująco: Mój Pierwszy Start : Zwyciężył Piotr Reclik, który zdobył komplet punktów wygrywając wszystkie dotychczasowe edycje Beskidia Downhill 2012. Tuż za nim ze stratą zaledwie 0,26 sekundy uplasował się Szymon Antonów z Szczecina. 3 miejsce zdobył Oślizło Tomasz . Hobby Hardtail: Na pierwsze miejsce podium wskoczył po raz kolejny Greń Radosław z Brennej. Radek zwyciężył czasem z pierwszego przejazdu. W  drugim przejeździe na bardziej suchych warunkach miał niestety „nieplanowane przygody”, które nie pozwoliły wykręcić lepszego czasu.  Drugie miejsce z niewielką stratą 0,25 sekudny zajął Stabla Mateusz z Godowa. Trzeci na mecie był Harat Dawid. Hobby Junior: Zaciętą walkę stoczyła dwójka najlepszych zawodników tej kategorii, dzieliła ich różnica zaledwie  0,11 sekundy. 1. Roszkowski Piotr    Sosnowiec 2. Wojtas Łukasz [ Infernal Team ] 3. Czermak Wojciech   Kalwaria Zebrzydowska Hobby Full: 75 setnych sekundy – tyle wyniosła różnica pomiędzy pierwszym a trzecim na mecie zawodnikiem! Brawo za rewelacyjne czasy!

 1. Tlałka Marek
 2. Wyroślak Rafał                Łódź
 3. Mateusz Ogłoza               Łódź
Kobiety: Dwie dzielne Panie stanęły do rywalizacji na stożkowej trasie.
 1. Domagała Anna               Sosnowiec
 2. Darska Katarzyna            Zawiercie
Masters: Sytuacja w tej kategorii podczas Beskidia Downhill 2012 jest niezmienna od pierwszej edycji.  Po raz kolejny dobrą dyspozycję pokazał Artur Miśkiewicz.
 1. Miśkiewicz Artur             Zgierz
 2. Frontczak Jakub               [Freaky Rippers[
 3. Sikora Szymon                 Ustroń
Pro: Po pierwszym przejeździe prowadził Rafał Kumorowski, nie zdołał jednak utrzymać przewagi w drugim przejeździe tracąc do zwycięzcy Tomasza Gagat  1,35 sek. Dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej Szymon Molek [The Trinity Team] w drugim przejeździe wypadł z trasy plasując się ostatecznie na czwartek pozycji.
 1. Gagat Tomasz                   [Rockets Crew]
 2. Kumorowski Rafał
 3. Tarkowski Marcin            [Freaky Rippers]
  Pełne wyniki dostępne na profilu FB:  http://www.facebook.com/bikeparkstozek  oraz  http://www.facebook.com/bikeparkpalenica?ref=ts   Finałowa edycja Beskidia Downhill 2012 odbędzie się w Bike Parku Palenica 04-05.08.2012! Sponsorami głównymi Beskidia Downhill 2012 są:  Rockstar Energy Drink  oraz adidas.]]>