• Home
  • Aktualności
  • ,
  • zawody

Ale to było dobre – Za nami Pierwszy krakowski Piknik i Zawody Rowerowe „Cyklokrakowianie”

Ale to było dobre – Za nami Pierwszy krakowski Piknik i Zawody Rowerowe „Cyklokrakowianie”

Za nami pierwsze w historii Piknik i Zawody Rowerowe „Cyklokrakowianie”. Imprezę zorganizowaliśmy w ubiegłą niedzielę na krakowskim pumptracku w Parku Lotników Polskich. Wydarzenie okazało się olbrzymim sukcesem, a frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. W zawodach ścigało się 92 rowerzystów i rowerzystek z Krakowa i okolic, a na pikniku pojawiło się mnóstwo rowerowych rodzin, z najmłodszymi amatorami jazdy na dwóch kółkach. Od kilkunastu lat robimy imprezy rowerowe, ale to właśnie przekazywanie naszej zajawki najmłodszym adeptom rowerowej ekstremy, sprawia nam największą przyjemność! Udział w wydarzeniu był w 100% darmowy, a zawody zostały zorganizowane w ramach miejskiego programu „Cyklokrakowianie” finansowanego ze środków miasta Krakowa.

Co wydarzyło się na Pikniku i Zawodach „Cyklokrakowianie”

Nieskromnie pochwalimy się, że chyba udało nam się pobić rekord frekwencji, jeśli chodzi o zawody pumptrackowe zorganizowane dla dzieciaków. Na linii startowej (nie licząc rodziców) stanęło 70 riderów i riderek z Krakowa i okolic. Dzieciaki dopingowane przez kibiców, rodziców i przechodniów, którzy zgromadzili się obok toru, pokonywały kolejne elementy pumptracku z olbrzymim zacięciem i co najważniejsze, uśmiechem na ustach. Za start w zawodach, każdy otrzymał medal, a najlepsi zawodnicy i zawodniczki, stanęli na podium i odebrali puchary oraz nagrody rzeczowe.

W rywalizację zaangażowali się też rodzice. W tym roku nie ścigali się między sobą, ponieważ postanowiliśmy utworzyć kategorie łączone, w których o wynikach końcowych zadecydował wspólny czas uzyskany przez dziecko i rodzica. Wspólna jazda na rowerze, to przecież jedna z najbardziej przyjemnych rzeczy, jakiej możemy doświadczyć. Zbite piątki i wymienione uśmiechy, tylko utwierdziły nas w tym przekonaniu!

Zobacz Wyniki Finałów:

Poza rywalizacją w zawodach, dla najmłodszych fanów dwóch kółek przygotowaliśmy dużo dodatkowych atrakcji. Dzieciaki wzięły udział w rowerowej grze terenowej, szkoleniu z pierwszej pomocy, spotkaniu z ekspertem od ochrony środowiska i zobaczyły pokaz Kamila Kobędzowskiego. Krakowski zawodnik MTB Stunt, dzień przed pokazem, wystąpił w Mam Talent i swoim pokazem wywalczył „golden buzzer”, dzięki któremu awansował bezpośrednio do półfinału programu.

W grze terenowej udział wzięło prawie stu małolatów. Na starcie, każdy z zawodników otrzymał papierowy paszporcik, a następnie po znalezieniu i zaliczeniu wszystkich rowerowych wyzwań, mógł stawić się na mecie, po odbiór drobnego upominku. Poza rowerowymi umiejętnościami, w trakcie gry terenowej sprawdziliśmy również rowerową wiedzę młodych rowerzystów i podpytaliśmy zawodników o  ciekawostki i szczegóły dotyczące Krakowa.

Tak bawiliśmy się na pikniku:

Dziękujemy wszystkim za udział w Zawodach i Pikniku Rowerowym „Cyklokrakowianie”. Póki co nie możemy obiecać, że w przyszłym roku spotkamy się na kolejnych zawodach, ale na pewno postaramy się, by przeciągnąć dobrą passę i w kolejnych latach kontynuować nową, rowerową tradycję. Piknik został zorganizowany w ramach miejskiego programu „Cyklokrakowianie” finansowanego ze środków miasta Kraków. Przypominamy, że ciągle trwają darmowe zajęcia rowerowe dla najmłodszych, na które serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na stronie www.mtbacademy.pl