Akcja aktualizacja: Rowerowe plany na rok 2020

Akcja aktualizacja: Rowerowe plany na rok 2020

Ten sezon zaskoczył wszystkich – rowerzystów amatorów, profesjonalnych zawodników i nas – organizatorów imprez sportowych. Nie jesteśmy w stanie walczyć z niewidzialnym przeciwnikiem, więc jedyne co nam zostało to dostosowanie się do nowej sytuacji i znalezienie nowych, często bardzo nietypowych rozwiązań. Nie składamy broni. Ciągle wierzymy, że Małopolska Joy Ride Festiwal odbędzie się bez zakłóceń w nowym terminie 21-23 sierpnia. Przygotowujemy się do organizacji imprezy, a w tak zwanym „międzyczasie” działamy tak rowerowo, jak to tylko możliwe! 

1. Nowe bryki

Instruktor i budowniczy tras rowerowych Szymon Tasz ze swoim nowym, super szybkim Specem!

Tak jest. W tym roku nasza ekipa kontynuuje współpracę z najlepszą na świecie firmą rowerową Specialized. Większa część naszego rowerowego teamu zdecydowało się na nowy rower Specialized Enduro 2020, który posiada 170 mm skoku z przodu i z tyłu, koła w rozmiarze 29 cali i turbo zjazdową geometrie. Jesteśmy po pierwszych testach i musimy przyznać, że na czymś takim jeszcze nie jeździliśmy. W dół – jak taran, zjada wszystko co napotka na swojej drodze, a do góry -jak kolejka górska jadąca po szynach.

 

2. Sezon szkoleniowy

Pierwsze szkolenie rowerowe przeprowadziliśmy jeszcze z zasłoniętymi twarzami, ale teraz sytuacja ma powoli wracać do normy!

Przez chwilę było bardzo dziwnie. „Zamykamy lasy. Otwieramy lasy. Wolno jeździć. Nie wolno jeździć!” Nikt nic nie wiedział. Nie nam to oceniać – my zajmujemy się jazdą na rowerze, a nie rozwiązywaniem kwestii związanych ze światową epidemią wirusa. Niemniej jednak po lekkim zamieszaniu zdecydowaliśmy się na powrót do względnie „normalnego” funkcjonowania i wznowienie naszego sezonu szkoleniowego. Wszystkie ręce na pokład, szybko szykujemy grafik i zgodnie z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego wracam do gry! W ciągu najbliższych miesięcy, nasi instruktorzy ze Specialized MTBAcademy odwiedzą między innymi: Kraków, Warszawę, Bielsko i Kluszkowce, a to, jak już mówiliśmy dopiero początek!

Terminy najbliższych szkoleń: 

  • 16-17.05.2020 Kraków: Szkolenie Podstawowe I i II stopnia
  • 23-24.05.2020 Warszawa: Szkolenie Podstawowe I i II stopnia
  • 30-31.05.2020 Bielsko Biała: Szkolenie Podstawowe I i II stopnia

Więcej terminów znajdziecie na naszej stronie poświęconej szkoleniom rowerowym www.mtbacademy.pl 

 

 

3. Zajęcia rowerowe dla najmłodszych

https://www.facebook.com/RzeszowskiKlubKolarskiRKK/photos/a.623720664385952/2990004877757507/?type=1&theater

To jedna z tych rzeczy, które zawsze chcieliśmy zrobić, ale nigdy nie starczało nam czasu. Chcąc nie chcąc ostatnio musieliśmy odrobinę wyluzować i zastanowić się nad tym „co dalej”. Do głowy przyszło nam mnóstwo pomysłów, w tym właśnie stworzenie klubów rowerowych dla dzieci i młodzieży. Zaczęliśmy od Rzeszowa, gdzie pod skrzydła wielokrotnego Mistrz Polski Maćka Jodko i  mistrza rowerowych lotów Łukasza Madeja trafiło już kilkanaście dzieciaków. Nabór trwa, więc jeśli chcecie, by wasze pociechy zasmakowały rowerowej pasji – dzwońcie, piszcie, wysyłajcie sygnały dymne.

 

 

4. Małopolska Joy Ride Festiwal 2020 – co wiemy?

Póki co wiemy, że nic nie wiemy. Nasza ekipa robi co może, by w przypadku otrzymania przysłowiowego „zielonego światła” ruszyć z kopyta i zorganizować najlepszą imprezę rowerową w Polsce. Musimy przyznać, że ostatnio dociera do nas coraz więcej pozytywnych informacji, więc jesteśmy pozytywnie nastawieni. Oto niektóre z nich:

  • Kilka dni temu legendarny kolarz i dyrektor sportowy Tour de Pologne Czesław Lang poinformował media o tym, że to właśnie polski wyścig, zaplanowany na początek sierpnia będzie pierwszą międzynarodową imprezą kolarską w roku 2020.
  • Czesi w sierpniu rozpoczynają sezon rowerowych imprez sportowych
  • W Irlandii na przełomie sierpnia i września mają zostać zorganizowane pierwsze festiwale muzyczne (oczywiście zgodnie z wszystkimi normami wynikającymi z nowego reżimu sanitarnego)

Jak oni dadzą radę, to my nie damy?

Bądźcie zdrowi i bądźcie z nami!

Pozdrawiamy,

Joy Ride Crew