Adidas Ride The Sky- relacja z Katowic

Ostatnia sobota przyciągnęła do Katowic setki fanów dirtowego latania na rowerze. Wszystko za sprawą imprezy Adidas Ride The Sky, której mocna obsada gwarantowała niesamowite show. No ale czego się spodziewać, kiedy w grę wchodzi prestiż i punkty serii FMB. Byliśmy na miejscu, oto nasze spostrzeżenia.

Tor, który stanął pod katowickim Spodkiem był imponujący. Drop bardzo duży, wielu zawodników długo walczyło z myslami, żeby go w ogóle polecieć. Hopki też wcale nie małe, a przy najechaniu z odpowiednią prędkością dawały ogromne możliwości lotne- wystarczy przytoczyć przykład Daryla Browna, który strzelał tak wysokie „airy”, że robiąc jedynie ten myk, mógłby stanąć na podium :0

tor

Tor pod katowickim Spodkiem, autor: szukajacprzygody.pl

Bardzo fajnie zaplanowano także całe miasteczko imprezy- wszędzie coś się działo, a cały tor bez problemu można było okrążyć, a jeśli coś zasłaniało Ci widok, to alternatywną wizję łapałeś na ogromnym telebimie pod spodkiem.

Kolejną sprawą, zanim powiemy o trickach był klimat imprezy. Na miejscu byli nie tylko fanatycy rowerów, ale także bardzo wiele ludzi mało związanych ze sportami ekstremalnymi- nawet rodziny z dzieciakami, którym strasznie się podobało. A jak wiadomo, to bardzo dobra rekomendacja dla „naszych” sportów i ich rozwoju.

sam

Sam Reynolds przybijający piątki widzom, autor: szukajacprzygody.pl

Jazda? A jak myślicie? Jaka mogła być jazda, kiedy na liscie startowej można było odnaleźć najlepszych zawodników z całej Europy. Pięknym stylem wyróżniali się między innymi: Matt Jones- flow i styl lotów, Daryl Brown– airy, i poteżne superman seatgraby, Bartek Obukowicz– i jego dziewicze frontflipy no handy, Blake Samson– niesamowity styl, Antti Rissanen– cashrolle na ostatniej, Szymon Godziek– za typowo światowy styl i poziom triców, Sam Reynolds– za BIKEFLIPA, którym wygrał konkurs best trick i rzecz jasna- Pavel Vishneviy– bez hamulca, na wielkim stylu z backflipami + 2x barspin. Bardzo ładnie jeździli także pozostali reprezentanci naszego kraju, którzy dzielnie walczyli z najlepszymi.

pavel

Pavel Vishneviy i jego strasznie płaska 360-ka, autor: szukajacprzygody.pl

W sobotę działo się naprawdę wiele. Po kilku godzinach wyszliśmy nabuzowani na jazdę, jak mało kiedy. I o to chodzi! Gratulujemy organizatorom i projektantom toru- generalnie wszystkim ludziom odpowiedzialnym za event. Było rewelacyjnie i na pewno dobra nowina o fajnych zawodach pójdzie w świat!

stach

Bartek Obukowicz- piękna jazda, wielki uśmiech i życzliwość dla fanów- brawo!, autor: szukajacprzygody.pl

TOP 5 Adidas Ride The Sky:

1. Szymon Godziek

2. Sam Reynolds

3. Klemens Kaudela

4. Pavel Alekhin „Vishneviy”

5. Bartek Obukowicz

Best trick:
Sam Reynolds – FIRST EVER ON COMP BIKE FLIP!

Sponsorzy: adidas Originals, Orginal Source, Monster Energy, G Shock

Organizacja: Radical.sm & Sport Event.

Wykorzystane w tekście zdjęcia są autorstwem Rafała Barana– dziękujemy za podrzutę i możliwość wrzucenia.

Polecamy blog: szukajacprzygody.pl