Santa Cruz Best Whip Contest na Garmin Joy Ride Małopolska Festiwalu w Białce – Lecimy z kwalifikacjami

To ważne info i dobry moment na ogłoszenie! Marka Santa Cruz została partnerem Best Whip Contestu, który odbędzie się w Białce Tatrzańskiej. To jedyna z festiwalowych dyscyplin, na którą trzeba wywalczyć imienne zaproszenie, ale jest ku temu ważny powód. Whip Contest to epickie show, które serwują nam najlepsi, najbardziej stylowi riderzy w kraju i żeby znaleźć się w tym zaszczytnym grnie – trzeba po prostu przejść eliminacje. Zobaczcie jak to wyglądało rok temu i sprwadźcie szczegóły poniżej!

Jak zgłosić się do Santa Cruz Best Whip Contest?

Tak samo, jak w Kluszkowcach – planujemy przyznać 30 wejściówek dla uczestników konkursu. Jeśli liczba zgłoszeń przekroczy ten limit, będziemy elastycznie podchodzić do selekcji, kierując się przede wszystkim poziomem i stylem jazdy. Z tego co zaobserwowaliśmy w social mediach, to forma polskich riderów jest naprawdę wysoka, nowa, kozacka hopa rodem z Crankworxów kończy się budować, dlatego to dobry moment, aby rozpocząć treningi i nagrać materiał zgłoszeniowy.

Jak wiecie z naszych imprez – Whip Contest to coś więcej niż zawody. To rowerowe „Talent Show”, które wypromowało w polskim środowisku całą kozackich riderów. Gdy ktoś wygrywa Whip Contest na festiwalu, zgarnia nie tylko wieczną chwałę oraz konkretną nagrodę rzeczową. Efektem ubocznym są często nowe kontrakty sponsorskie, bo na tę krótką chwilę, oczy wszystkich ludzi z naszego lokalnego rynku rowerowego zwrócone są właśnie w stronę Whip Contestowej hopy!

Zapisy do zawodów nie odbywają się przez system rejestracyjny. Wynika to z zasad bezpieczeństwa – zawody rozgrywane są na jednej z największych skoczni i nie mogą stanowić miejsca weryfikacji podstawowych umiejętności.

Aby wziąć udział w selekcji, należy do 21 sierpnia opublikować na swoim profilu na Instagramie film prezentujący najlepsze whipy! Jakość materiału nie jest kluczowa – wystarczy nagranie wykonane telefonem, pod warunkiem że wyraźnie pokazuje świetną technikę i nienaganną stylówkę. Tak zwane polskie whipy, niestety nie przejdą eliminacji… Pod filmem trzeba oznaczyć konta @joyridepl oraz @santacruzbicycles_pl i użyć hashtagu #santacruzwhipcontest

Wymagania dotyczące materiałów:

  • materiał musi przedstawiać aktualną formę zawodnika – nie może być to klip np. sprzed 2 lat
  • dopuszczalne są zdjęcia i filmy w dowolnym formacie
  • nagrania typu POV nie będą brane pod uwagę – chyba że ktoś jedzie za Tobą i nagrywa właśnie Ciebie
  • jakość techniczna klipu nie ma znaczenia, o ile wyraźnie widoczny jest styl i wykonanie Whipa

Ważna informacja: aby wystartować w Santa Cruz Best Whip Contest, konieczne jest posiadanie numeru startowego. Oznacza to obowiązek zapisania się na dowolną konkurencję festiwalową lub pakiet full.

Dzikie karty i jam kwalifikacyjny

Tradycyjnie przed konkursem odbędzie się otwarty jam na whipowej skoczni. Dla uczestników, którzy nie zdążyli przesłać zgłoszenia lub zdecydowali się na udział w ostatniej chwili, przewidziano dodatkową pulę 10 dzikich kart przyznawanych bezpośrednio przed zawodami.

Organizatorzy zastrzegają sobie również możliwość przyznania dzikich kart w dniach poprzedzających konkurs na podstawie ogólnego poziomu jazdy i wrażeń z przejazdów na trasach festiwalowych. W trakcie wydarzenia będziemy obecni na trasach, obserwując uczestników i szukając wyróżniających się zawodników.

Ważna informacja (po raz drugi): aby wystartować w Santa Cruz Best Whip Contest, nawet po otrzymaniu dzikiej karty w trakcie festiwalu konieczne jest posiadanie numeru startowego. Oznacza to obowiązek zapisania się na dowolną konkurencję festiwalową lub pakiet „nie startuję, chilluję”.

Po zakończeniu Santa Cruz Best Whip Contest na tej samej skoczni zaplanowane są kolejne aktywności, o których więcej informacji pojawi się wkrótce!

Jedź z nami Bądź częścią Joyride

Rower, emocje i festiwalowy vibe. Zapisz się i przeżyj Joyride na własnej skórze.