9 faktów przed Vallnord

9 faktów przed Vallnord

Przed nami jeden z ostatnich weekendów tego roku, kiedy czołowi zawodnicy i zawodniczki DH rywalizują o laury UCI. Najbliższy wyścig odbędzie się na znanej trasie w Vallnord (Andora). Postanowiliśmy zgromadzić 9 szybkich, ale istotnych faktów, które warto rozkminić.

9 FAKTÓW:

  1. Gwin vs. Brosnan – dzieli ich 89 punktów (na korzyść Amerykanina), ale to niewiele. Który z nich pojedzie w Andorze na większym piecu? My stawiamy na Brosnana. W końcu mu się należy
  2. Bruni jest w gazie, ale triumf w Andorze nie zmieni sytuacji w generalce. Kontuzja barku wiele popsuła, ostatnia szansa na konkretne łowy to Val Di Sole.
  3. Niekwestionowaną zwyciężczynią tegorocznego sezonu w kategorii „konsekwentne wygrywanie” zostaje Rachel Atherton, która już czeka na kolejną kryształową kulę.
  4. A propos Bruniego, widzieliście jak przejechał trasę w Vallnord na tandemie? W dodatku z Claudio Caulorim. Nie? No to myk.
  5. Kukamy w rankingi i faktycznie – 10-ta lokata generalki należy do Sławka Łukasika. Przepiękny widok!
  6. W Andorze pojadą także golinogi. Tutaj będzie się działo, bo w generalce prowadzi Absalon, ale od Shurtera dzieli go jedynie 17 punktów. Pytanie kto mocniej nadyma opony i będzie szybszy?
  7. Jak XCO, to nie możemy zapomnieć o Mai. A ta zajmuje obecnie trzecią lokatę i na pewno będzie chciała utrzeć Jenny Rissveds nosa za Rio. Trzymamy kciuki
  8. Transmisję z wyścigów tradycyjnie znajdziecie na Red Bull TV. Oby tym razem realizatorzy się wykazali
  9. W sobotę 14:30 leci downhill, w niedzielę od 11 zaczyna się napinanie łydy (ale wtedy lepiej fikać whipy w bike parku)