5 powodów, żeby przyjechać na Małopolska Joy Ride Festiwal

5 powodów, żeby przyjechać na Małopolska Joy Ride Festiwal

Powodów, by przyjechać na tegoroczny festiwal jest oczywiście o wiele więcej, ale my postanowiliśmy wyszczególnić te najważniejsze, o których powinniście usłyszeć. Przygotowaliśmy dla Was olbrzymie targi sprzętu, który będziecie mogli testować w realnych warunkach 10 rowerowych dyscyplin, dodatkowe konkursy i atrakcje i kilka naprawdę kozackich nowości. Ale od początku: 

1. Rekordowe targi?

Piszemy z pytajnikiem, bo piłka Ciągle jest w grze. Na ten moment możemy powiedzieć o około 50 stanowiskach, które zostaną rozstawione w miasteczku festiwalowym. 10 firm pojawi się w Kluszkowcach z flotą rowerów testowych, a około 40 zaprezentuje kaski, ochraniacze, odzież oraz gadżety, które przydadzą się każdemu riderowi. Będzie co testować i co kupować, bo większość firm już zapowiedziało, że w trakcie imprezy wszystkie produkty będą dostępne w dużo niższych, festiwalowych cenach. Co ważne – Małopolska Joy Ride Festiwal to jedyna impreza w Polsce, na której rowerzyści mogą przetestować sprzęt różnych marek, w realnych warunkach. Listę firm, które wystawią się w Kluszkowcach znajdziecie na naszej stronie w zakładce poświęconej tegorocznej imprezie. 

2. Dziesięć dyscyplin z kozackimi nagrodami

Tak dobrze jeszcze nie było. Oczywiście w poprzednim sezonie zorganizowaliśmy już dla was 10 różnych dyscyplin, ale w tym roku dołożyliśmy starań, żeby udział w KAŻDEJ konkurencji wiązał się z możliwością zgarnięcia naprawdę kozackich nagród. Zapisy na poszczególne dyscypliny dostępne są na panelu TIMEDO <<KLIK>> 

Na festiwalu zostanie zorganizowana nowa-stara dyscyplina. W tym roku zamiast zawodów Red Bull Chojrak Dual Manual postanowiliśmy przeprowadzić zmagania w konkurencji Red Bull Bez Łańcucha, którą do tej pory przeprowadzaliśmy w trakcie zakończenie sezonu na Harendzie. Nowa trasa i nowe okoliczności sprawiają, że już nie możemy się doczekać piątkowego ścigania!

Największe zmiany pojawią się między innymi w Pumprtacku, który w tym roku wspiera firma THULE. Ekipa wrzuciła do puli nagrody o łącznej wartości kilkunastu tysięcy złotych, więc mocno wierzymy, że w tym roku frekwencja na zawodach przebije wszystkie poprzednie imprezy. 

Zmiany pojawią się też w Whip Conteście, który w tym sezonie organizujemy razem z ekipą KTM. Wspólnie uznaliśmy, że zamiast wręczać wam jakiś gadżet, ufundujemy pokaźną nagrodę finansową, z której chyba każdy będzie zadowolony! Pamiętajcie, że Ciągle możecie się zgłaszać na zawody wysyłając maila z nagraniem na adres maciek@joyride.pl 

Trzecią konkurencją, która zmieni się w tym sezonie będzie On Lemon Best Trick. Ponieważ razem z naszymi dirtowymi ekspertami doszliśmy do wniosku, że poduszka, którą ogarnęliśmy w zeszłym roku była jednak trochę za duża, postanowiliśmy ogarnąć coś nieco mniejszego i bardziej “przystępnego”. O szczegółach poinformujemy niebawem, a sam format rywalizacji przedstawimy w osobnym newsie! 

Jak to mówią w wielkim świecie: „Last but not least” – Shimano Bunny Hop Contest. Znana na całym świecie firma zajmująca się produkcją napędu objęła patronat nad konkursem dla rowerowych skoczków. Ponieważ dla najlepszych przewidziane są konkretne nagrody, podejrzewamy, że zawodnicy będą skakać wyżej niż kiedykolwiek!

Więcej o festiwalowych dyscyplinach znajdziecie na naszej stronie w zakładce dyscypliny.

3. Darmowe atrakcje, wycieczki, szkolenia

Największe zmiany pojawią się między innymi w Pumprtacku, który w tym roku wspiera firma THULE. Ekipa wrzuciła do puli nagrody o łącznej wartości kilkunastu tysięcy złotych, więc mocno wierzymy, że w tym roku frekwencja na zawodach przebije wszystkie poprzednie imprezy. 

Nie każdy musi się ścigać, spieszyć i rywalizować. Każdy może za to wziąć udział w darmowych szkoleniach, wycieczkach, a nawet niektórych konkurencjach. 

W tym roku jednym z priorytetów są dla nas dzieciaki. Właśnie dlatego postanowiliśmy wydłużyć funkcjonowanie PUKY Kids Areny z kilku godzin do PEŁNYCH TRZECH DNI. Najmłodsi rowerzyści, którzy pojawią się na miejscu będą mogli sprawdzić się na specjalnym torze przeszkód, a po zebraniu wszystkich pieczątek otrzymają słodką nagrodę i medal. Przez 3 dni, przy alejce targowej będzie też rozłożony pumptrack, na którym będą mogły bawić się dzieciaki. Po roku przerwy, wróciliśmy też do organizacji zawodów na pumptracku dla najmłodszych. (zapisy na tą konkurencję są płatne i odbywają się na stronie timedo) 

Ekipa z On Lemona zadba też o wasze freestyle’owe skillsy. Chłopaki przeprowadzą na nowej poduszce kilka pokazów i szkoleń, w których będziecie mogli wziąć udział kompletnie za darmo. Do dyspozycji będzie bezpieczny kicker oraz długie lądowanie z odjazdem. Kto wpada? 

Co jeszcze? Wycieczka na rowerach elektrycznych z ekipą Specialized, mini-wyprawa krajoznawcza z przewodnikiem z grupy 80 rowerów, szkolenia z pierwszej pomocy i rowerowej fizjoterapii z Pawłem z Fizjocito i dużo dużo więcej. 

Każdy uczestnik Festiwalu (na który wstęp jest oczywiście w pełni darmowy) będzie mógł też wziąć udział w konkurencji KTM E-Bike Uphill i sprawdzić jak można skorzystać z dodatkowej mocy zapewnianej przez rowery elektryczne. 

A! No i byli byśmy zapomnieli o najważniejszym. Sesja autografowa z największymi gwiazdami sceny rowerowej z braćmi Godziek na czele. Bierzcie mazaki, bierzecie koszulki do podpisania – o wszystkim będziemy was informować.

Zapisy na wszystkie dodatkowe konkurencje ruszą niebawem, o czym poinformujemy na stronie oraz naszych mediach społecznościowych. 

4. Nowości

Wsłuchując się w wasze komentarze postanowiliśmy zmienić to i owo. Wszystkie zmiany potrzebują czasu, jednak chcemy żebyście wiedzieli, że działamy. Wielokrotnie pisaliśmy o sytuacji na trasach w Kluszkowcach. Informowaliśmy, że robimy co możemy, żeby rozwinąć miejscówkę, jednak bez odpowiedniego wsparcia finansowego ze strony samej stacji, było to po prostu niemożliwe. Na całe szczęście los trochę się do nas uśmiechnął. Stacja Czorsztyn Ski otrzymała funduszę na rozbudowę infrastruktury rowerowej, a część naszej ekipy została zaangażowana w modernizację bikeparku. W Kluszkowcach cały czas zalega śnieg, ale chcemy Was zapewnić, że do ostatniego dnia przed imprezą, nasi ludzie będą walczyć na trasach i zrobią wszystko co w ich mocy, by przebudować/wyremontować i zmienić elementy, które do tej pory odbiegały od standardów, do których przyzwyczaiły nas europejskie miejscówki. 

Kolejną zmianą jest też nowa jakość naszych koszulek festiwalowych. Podobnie jak w przypadku tras postawiliśmy na lepszą jakość. (materiały, ciekawszy projekt graficzny), a w tajemnicy przygotowujemy dla was całą kolekcję odzieży, którą zaprezentujemy na naszej imprezie. Będzie na sportowo i na elegancko. Na imprezkę i na rower!

5. Kozacka atmosfera – sami zobaczcie:

Dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom, bez których organizacja imprezy nie byłaby możliwa:

Partner tytularny: Małopolska
Partnerzy: Garmin, Maxxis, Fox, Karcher, KTM, Puky, OC1, On Lemon, Shimano, Specialized, Thule
Skrzydła dla zawodników zapewnia: Red Bull
Patroni medialni: BikeBoard, Podhale 24, DH24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Zakoplan.pl, Radio Eska
Partnerzy: Czorsztyn Ski, Polski Związek Kolarski, Extreme Trauma Team
Współorganizatorzy: BT Project, Polish 4x open, 80 rowerów