5 powodów żeby przyjechać na Joy Ride Days w Szczyrku!

5 powodów żeby przyjechać na Joy Ride Days w Szczyrku!

Jeśli ciągle szukasz powodów, które zachęcą Cię do przyjazdu na Joy Ride Days, to poniżej znajdziesz konkretną listę! Przypominamy, że widzimy się już za niespełna 2 tygodnie 9-11 września. Cała impreza odbędzie się w kurorcie Szczyrk Mountain Resort, a wstęp na teren miasteczka festiwalowego, jak i udział w atrakcjach i mini-zawodach będzie w 100 % darmowy! To jednak nie wszystko! Poniżej znajdziesz 5 powodów, które przekonają Cię do przyjazdu na naszą imprezę! 

1. Udział w imprezach Joy Ride to przywilej i obowiązek każdego rowerzysty

“Joy Ride jest to jest król rowerów, tak jak lew to jest król dżungli! Może to brzmi balanie, ale warto wpaść na naszą imprezę właśnie dlatego, że wpadają na nią wszyscy. Starzy znajomi, z którymi dawniej ścigaliśmy się w zjeździe, a teraz bujamy się na elektrykach, nowi amatorzy dwóch kółek, którzy chcą poczuć atmosferę rowerowego festiwalu, zajawkowicze, którzy chcą przetestować rowery i wydać na rowerowe fanty, tysiące odkładane przez miesiące w skrzynce skarbonce. 

Jak pewnie wiecie, Szczyrk jest imprezą dużo mniejszą od Małopolska Joy Ride Festiwalu, który organizujemy w Kluszkowcach. Właśnie dlatego, w końcu będziemy mieć czas by złapać się z wami, przybić piątkę i stuknąć się wieczorem kufelkiem z zimną substancją nawadniającą. Ta impreza to taki nasz mały powrót do korzeni i szansa na to, by wspólnie z wami nacieszyć się atmosferą panującą na rowerowej imprezie. My już nie możemy się doczekać, a Wy? 

2. Testy rowerów w terenie, zakupy fantów w promocyjnych cenach

Jak już wstępnie wspomnieliśmy, w trakcie Joy Ride Days w Szczyrku, jedną z głównych atrakcji będą targi. W miasteczku festiwalowym stanie mniej więcej 30 namiotów z rowerami testowymi i sprzętem. Pojawią się najwięksi gracze na rynku tacy jak Specialized czy Canyon, ale nie zabraknie również mniejszych, lokalnych z lokalnego podwórka jak chociażby The Trail czy TYGU. 

Ponieważ impreza, którą organizujemy w Szczyrku ma z założenia luźny charakter, postanowiliśmy, że testy rowerów również będą odbywać się w bardzo luźnej formie. Zamiast skomplikowanego systemu rejestracji, wpadnijcie na stanowisko wybranej marki i po prostu podpytajcie o dostępne opcje. Jeśli możemy wam coś doradzić, to stanowiska testowe atakujcie wcześnie rano, gdy reszta riderów będzie jeszcze odpoczywać, po wieczornych imprezach. 

Co do zakupów – czym chata bogata! Kaski, ochraniacze, akcesoria, środki czystości, customowe części – wszystko o czym tylko możecie zamarzyć znajdziecie właśnie w naszym miasteczku. Większość wystawców już teraz poinformowała nas o wyprzedażach i super-niskich cenach, ale szczegóły poznamy jak zwykle – dopiero na miejscu!

3. Zupełnie nowa trasa z technicznymi sekcjami i bike-parkowymi przeszkodami!

“Nowa trasa otrzymała nazwę Bestyja i już z samej nazwy wybrzmiewa jej czarny charakter. Trasa przeznaczona jest dla zaawansowanych riderów, ciągnie się na długości 2500 m i startuje tuż przy górnej stacji gondoli na Hali Skrzyczeńskiej. Spore nachylenie (16%) gwarantuje skok adrenaliny od samego początku. Trasa jest najeżona elementami, które wymagają ciągłego skupienia i dają mnóstwo frajdy z jazdy. Łączy naturalne, trudne technicznie sekcje leśne z bike parkowymi, skocznymi elementami na otwartym terenie. Posiada zarówno ciasne, techniczne fragmenty jak i szybkie odcinki. Przeważają wąskie singletrackowe sekcje, jednak zjeżdżając można spotkać również dosyć wymagające trawersy z wyborem linii przejazdu. Na trasie jest wszystko, czego zaawansowany rider może szukać w bike parkach: hopy, dropy, bandy, korzenie, stromizny.” 

Takie info dostaliśmy od Szczyrkowskiej ekipy i nie wiemy jak Was, ale nas taki opis bardzo zachęca.  Jaramy się, że już niebawem pojeździmy sobie razem na zupełnie nowej trasie pełnej technicznych sekcji i bikeparkowych przeszkód! 

4. DARMOWE szkolenia, konkursy i atrakcje

Jak to mówią: “Za Darmo, to uczciwa cena!” No jasne! Zwłaszcza jeśli chodzi o szkolenia z fizjoterapii, czy pierwszej pomocy, które zazwyczaj trochę kosztują. Poza szkoleniami, każdy uczestnik imprezy będzie mógł się też zapisać na mini-konkursy rowerowe takie jak “Bike Strong Man” czy “Bunny Hop Contest”. Wieczorne imprezy również nie będą biletowane. Do tego dojdą też wycieczki rowerowe z przewodnikami ze Szczyrkowskiej szkoły rowerowej. Na wszystkie atrakcje możesz się zapisać w trakcie imprezy na miejscu, lub zrobić to już teraz na naszej stronie. Polecamy opcję numer dwa ponieważ liczba miejsc jest jednak mocno ograniczona! 

5. Premiera nowej kolekcji ciuchów i akcesoriów Joy Ride!

To projekt, z którego jesteśmy sakramencko dumni! Więcej szczegółów podamy bliżej imprezy, ale mamy dla Was wszystko czego rowerowa dusza zapragnie – od t-shirtów i bluz przez czapki i portfele, aż do szortów i innych bajerów. Kto się jara? Kto zamawia? 

Sprawdź plakat naszego wydarzenia: