3, 2, 1 JAZDA! Ruszamy z zapisami na Małopolska Joy Ride Festiwal 2023

3, 2, 1 JAZDA! Ruszamy z zapisami na Małopolska Joy Ride Festiwal 2023

Piszecie, dzwonicie, wysyłacie sygnały dymne i gołębie pocztowe, więc oficjalnie odpowiadamy. Zapisy na Małopolska Joy Ride Festiwal 2023 startują DZISIAJ! Chociaż do imprezy zostały jeszcze 3 miesiące, bo widzimy się 26-28 maja, to klasycznie wyznajemy zasadę im szybciej tym taniej. Do końca marca obowiązuje najniższa cena, o której napiszemy za chwilę, a już teraz możecie sprawdzić pakiet kluczowych informacji oraz listę wystawców (która codziennie rośnie) zarejestrowanych na tegoroczną imprezę. Przygotowaliśmy też dla Was zupełnie nową stronę, która może się okazać bardziej czytelna i prostsza w odbiorze. A! No i jeszcze nowa kolekcja ciuchów. Rany. Dużo tego, więc po kolei: 

1. Zapisy na Małopolska Joy Ride Festiwal

Na tegoroczną imprezę możecie zapisać się dokładnie tak samo jak w latach poprzednich, czyli na systemie Timedo. Cena za pakiet full obowiązująca od dziś do ostatniego dnia marca wynosi 450 zł. Nie zamierzamy z nikim kłócić się co do tego czy to dużo, czy nie dużo, czy warto, czy nie warto. My po prostu postaramy się zrobić jak najlepszą robotę i zapewnić wam maksimum frajdy z jazdy. Ostatni rok był najlepszym dowodem na to, że potrafimy to zrobić, więc w tym sezonie zrobimy wszystko by utrzymać tą pełną zajawy tendencję!

W puli nagród jak zwykle sprzęt i bony o łącznej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych, w alejce targowej setki rowerów, które będzie można przetestować w ramach pakietu, darmowe wycieczki, szkolenia, prelekcje, sesja autografowa z zawodnikami – moglibyśmy tak wymieniać w nieskończoność. Poważnie. Sprawdźcie sobie harmonogramy innych festiwali rowerowych i pokażcie nam drugą imprezę, która jest tak mocno napchana różnymi atrakcjami.

A! No i jeszcze jedna bardzo ważna informacja. W tym roku wystawcy mogą się do nas zgłosić również przez formularz umieszczony na naszej stronie. Poniżej znajdziesz dwa linki odsyłające do zapisów odpowiednio dla: RIDERÓW i WYSTAWCÓW.

2. Rekordowa strefa Bike Expo w Kluszkowcach

Pod kątem rozmiaru targów już pobiliśmy rekord, a przebicie samej ilości namiotów to tylko kwestia czasu. Obecnie na imprezę zapisało się już 49 wystawców, a przypominamy, że do imprezy zostały jeszcze prawie 3 miesiące! Jeśli nigdy wcześniej nie byłeś na naszym evencie, to z niemałą dumą chcemy Cię poinformować, że na festiwalu w Kluszkowcach organizowane są największe w Polsce targi sprzętu rowerowego. Każdy uczestnik imprezy może przetestować kilkanaście z ponad 200 rowerów i zrobić konkretne zakupy na ponad 50 różnych stanowiskach z odzieżą, akcesoriami, ochraniaczami i gadżetami. Na naszą imprezę zjeżdżają się najwięksi dystrybutorzy sprzętu rowerowego tacy jak Canyon, Specialized, Marin czy Orbea. W alejce targowej nie zabraknie również mniejszych lokalnych brandów, które poza wyprzedażowymi cenami przygotują dla was całe mnóstwo dodatkowych konkursów i atrakcji. Sprawdź listę marek, które potwierdziły swoją obecność poniżej i pamiętaj, że lista rośnie z dnia na dzień!

3. Dyscypliny i dodatkowe atrakcje

Jeśli chodzi o aspekt rywalizacji, sportowej, to nasz festiwal nie przejdzie spektakularnej rewolucji. Na ten sezon planujemy raczej wprowadzenie drobnych, które nieco upłynnią przebieg imprezy i urozmaicą stare, dobrze znane konkurencje. „No ale lepiej by było, jakby enduro było w lesie, a nie w bike parku.” No jasne, że tak. Ale oferujemy konia z rzędem osobie, która załatwi nam pozwolenie na organizację zawodów na starych zasadach. Przypominamy Wam, że sami też coś tam jeździmy na tych rowerach i dużo lepiej bawiliśmy się, gdy mogliśmy zorganizować zawody na wyższym poziomie. Niestety nie możemy walczyć z czymś, na co nie mamy wpływu, więc postaramy się jedynie ulepszyć te elementy, nad którymi możemy pracować. W skrócie:

  • Red Bull Bez Łańcucha zostanie rozegrany na Green Line’ie (lub A-Line jeśli ośrodek w Kluszkowcach zrealizuje obietnicę przebudowy trasy od podstaw)
  • Longest Jump zostanie oficjalną konkurencją, do której dorzucimy kozackie nagrody. (decyzja podjęta ze względu na bezpieczeństwo zawodników po konsultacjach z braćmi Godziek)
  • Oficjalnie wrzucamy do harmonogramu rowerowego zbijaka Tripuli (jako Crank Brothers Bike Fight)
  • Pościgamy się na nowym torze do Pumptracka dzięki ekipie Tech Ramps

Poza oficjalnymi zawodami zorganizujemy całą masę darmowych konkursów, atrakcji, szkoleń i wycieczek. Cały czas będziemy też oficjalnie walczyć z ośrodkiem w Kluszkowcach o realizację działań przebudowy bike parku, które rozpoczęły się w ubiegłym sezonie. Oficjalnie możemy Was również zaprosić na inicjatywę „Dig Days” czyli wspólne kopanie z naszą ekipą, które odbędzie się kilka tygodni przed imprezą. (Szczegóły niebawem)

3. Co jeszcze?

W tym roku mamy dla Was dużo więcej nowości. Pierwsza z nich jest taka, że w sezonie 2023 będziecie mogli sporo pojeździć na rowerach z członkami naszej ekipy. W planie mamy lokalne szkolenia, ale też rowerowe zwiedzanie świata. Więcej informacji znajdziecie w zakładce naszej strony poświęconej różnym wydarzeniom, a o szczegółach opowiemy Wam w kolejnym newsie, który wrzucimy na stronę już jutro!