Dodano: 1 Paź 2018, Autor: Admin

Puchar Polski DH 2018 – GENERALKA

Małopolska Joy Ride Zakończenie Sezonu za nami – jeśli jakimś cudem przegapiliście podsumowanie imprezy, to znajdziecie je na naszej stronie. A skoro ostatni wyścig zaliczany do serii Pucharu Polski DH 2018 to już także przeszłość, to można pokusić się o zlepienie klasyfikacji generalnej i jej ekspresową analizę. 

 

Download: Pełna klasyfikacja generalna Pucharu Polski DH 2018

 

Kategoria: Kobiety

W sezonie 2018 Natalia Staniewicz nie pozostawiła rywalkom cienia wątpliwości na temat tego, kto rządzi pomiędzy taśmami. Na jej konto trafiło łącznie 1030 punktów. Druga w tej kategorii była Ewa Rygielska-Szymańska. Podium klasyfikacji uzupełniła znana zawodniczka i trenerka Sonia Skrzypnik.

Kategoria: Junior

Tutaj standardowo – swój kolejny, zacięty bój zaliczył duet Krzysztof Kaczmarczyk i Filip Rawicki. Zdolni zjazdowcy rywalizowali cały sezon, ale finalnie to Kriss zdołał zgromadzić nieco więcej punktów – dokładnie to o 164 punkty więcej niż Filippo. Podium uzupełnił Adrian Sukiennik, który wspomnianej wyżej dwójce raczej nie mógł pokrzyżować planów.

 

Kategoria: Elita

Najmocniejsza i najsilniej obsadzona kategoria kolejny raz nie rozczarowała. Tym razem jednak to Wojtek Czermak zdeklasował najcenniejszy zjazdowy towar eksportowy z polską metką – Sławka Łukasika. Różnica w ich generalnych wynikach wyniosła 55 punktów. Trzecie miejsce zajął Artur Hryszko, który obronił lokatę pomimo poważnej kontuzji, jakiej nabawił się podczas zawodów na Harendzie. Zdrowiej kolego!

Kategoria: Masters I

Czy kogoś zdziwi fakt, że tutaj kolejny raz karty rozdawał Artur Miśkiewicz? Zjazdowiec ze Zgierza zdołał zgromadzić 1170 punktów i tym samym zapewnić sobie pierwsze miejsce w „generalce” sezonu 2018. Drugie miejsce przypadło Mateuszowi Jasińskiemu, a trzecie Olkowi Wieczorkiewiczowi.

Kategoria: Masters II

W nieco starszej grupie zjazdowców, ze sporą nadwyżką punktów, triumfował Piotrek Gembalik. Finalnie 400 punktów miej miał na koncie Artur Szymański, który zajął drugie miejsce. Trzecia lokata przypadła Hubertowi Michalskiemu.