Dodano: 15 maja 2018, Autor: Admin

Cho na wycieczkę rowerową – Małopolska Joy Ride Festiwal

Małopolska Joy Ride Festiwal to okazja do wielu rowerowych przygód. Poza zawodami, testami sprzętu, targami rowerowymi na miejscu będzie można także wyruszyć w zorganizowaną wycieczkę rowerową po okolicy. I nie chodzi jedynie o fanów offroad’owego enduro, ale również szosowych wspinaczek i zjazdów.

SZOSOWE PĘTELKI Z WIDOKIEM NA TATRY

TRASY:

Piątek 25.05 (start 16:00 lub 17:00 najpóźniej)

Trasa łatwa, wytyczona zgodnie z myślą „dla wszystkich”, tzw. social ride. Grupę podzielimy tak, żeby na każdego prowadzącego przypadało maksymalnie 14 osób. Trasa jest już sprawdzona i dopracowana – liczy 36 kilometrów i 660 metrów różnicy poziomów.

DETALE:  https://www.strava.com/routes/12611976

 

Sobota 26.05 (start 10:00)

a) trasa easy – ta sama co w piątek, tylko wycieczka pojedzie nią w drugą stronę.

b) trasa medium – 60 kilometrów długości i około 1000 metrów różnicy poziomów. Piękny podjazd na Przełęcz Knurowska i świetny zjazd łagodnym spadkiem przez Ochotnicę. Następnie pomkniemy wzdłuż Dunajca i wrócimy do do centrum festiwalowego zamieszania w Kluszkowcach.

DETALE: https://www.strava.com/routes/12614112

c) trasa advanced (przepiękna widokowo) – prawie 70 kilometrów kręcenia z różnicą poziomów sięgająca 1100 metrów. Najpiękniejsza trasa widokowa po polskiej stronie Tatr, jeśli jesteście zapalonymi szosowcami, to dla was typowe „must do”.

 

Niedziela 27.05 (start 10:00)

Przygotujcie się na małe przetasowanie! Zmienimy grupy i Ci, którzy wcześniej pojechali trasę medium, tym razem zaliczą advanced. Natomiast Ci, co jechali wcześniej advanced, pojadą medium. Początkujący pocisną linię medium, ale bez strachu – w spokojniejszym tempie.

 

CO WARTO WIEDZIEĆ?

 • Uczestnictwo w wycieczce szosowej Małopolska Joyride Festiwal z Otwarte Treningi Rowerowe Kraków jest bezpłatne.
 • Miejsce startu wycieczki szosowej to plac przy Hotelu Pod Wulkanem obok dolnej stacji wyciągu narciarskiego (zobacz GPS).
 • Osoby niepełnoletnie muszą mieć oświadczenie od opiekunów prawnych, zezwalające na udział w w wycieczce szosowej Małopolska Joyride Festiwal z Otwarte Treningi Rowerowe Kraków z oraz numer telefonu do opiekuna (rodzica).
 • Wyposażenie obowiązkowe to: sprawny rower szosowy, kask, zapasowa dętka, łyżki do opon, pompka, ubiór stosowny do pogody, bidon wypełniony napojem oraz baton lub żel energetyczny.

 

ZASADY (REGULAMIN):

 1. Udział w wycieczce jest na własne ryzyko i odpowiedzialność.
 2. Organizatorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za zdarzenia losowe (zniszczenie roweru, urazy ciała itp.).
 3. Uczestnicy ponoszą odpowiedzialność za powstałe szkody i wypadki z powstałe ich winy wobec siebie i osób trzecich.
 4. W trakcie wycieczki należy bezwzględnie stosować się do poleceń osoby prowadzącej. W skrajnych przypadkach osoba nie stosująca się do poleceń, stwarzająca zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników, będzie zmuszona opuścić grupę.
 5. Oraz sprawa oczywista – nie wolno jeździć pod wpływem alkoholu i jakichkolwiek środków odurzających.

 

TROCHĘ SZOSOWEGO SAVOIR VIVRE:

 • Jeśli jeździsz szybciej, ustaw się z przodu, by nie stresować osób jadących wolniej i nie radzących sobie z trudnymi terenowymi zjazdami i podjazdami. Jeśli koniecznie musisz wyprzedzić, poczekaj na stosowny moment, poinformuj osobę jadącą przed tobą i zrób to dyskretnie.
 • Jeśli jeździsz wolniej lub słabiej radzisz sobie technicznie i coś nie wyszło, a widzisz, że osoba za Tobą ma szansę przejechać – usuń się z drogi. Nie musisz się martwić, nie będziesz pozostawiony/a samemu sobie. Poczekamy lub pomożemy w miarę możliwości.
 • Nie wyprzedzamy osoby prowadzącej oraz nie jedziemy za osobą zamykającą. W razie chęci odłączenia się od grupy (wcześniejszy powrót na miejsce zbiórki) prosimy o zgłoszenie tego osobie prowadzącej.
 • Jeździmy trzymając kierownicę oburącz (poza sygnalizacją skrętu itp.). Czyli mówiąc dosłownie: nie popisujemy się umiejętnością jazdy bez trzymanki. Wierzymy Wam, że to potraficie i niech to tak zostanie. 5. Służ radą i pomocą innym uczestnikom treningu. Dziel się swoim doświadczeniem z innymi uczestnikami, ale nie róbmy tego nachalnie.
 • Przekaż koniecznie swoje uwagi w czasie trwania lub po treningu osobie prowadzącej. Powiedz, co Ci się podobało, a co powinniśmy poprawić.

 

BEZ ENDURO SIĘ NIE OBEJDZIE

WYCIECZKI

Piątek 25.05 (11:00 – 16:00)

Nazwijmy to klasykiem, bo i tym razem już w piątek wyruszymy na wspólny objazd Odcinków Specjalnych przygotowanych na festiwalowąkonkurencje Enduro. W wycieczce może wziąć udział każdy, natomiast nie polecamy jej początkującym (dedykowana jest riderom na poziomie zaawansowanym). Do pokonania będzie kilkanaście kilometrów w terenie o przewyższeniu sięgającym ponad 1000 metrów.

Zapisy: Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść o 11:00 w piątek pod główne wejście do hotelu Pod Wulkanem.

 

Sobota 26.05 (10:00 – 15:00)

W sobotę zorganizujemy łatwą wycieczkę krajoznawczą dla początkujących adeptów mtb. W planach trasa wiodąca po najpiękniejszych terenach okolic Czorsztynu. Plan kształtuje się następująco:

1. Zbiórka pod głównym wejściem do hotelu Pod Wulkanem i wyjazd na wycieczkę.

2. Dojeżdżamy do przystani pod zamkiem Czorsztyn.

3. Płyniemy do Niedzicy statkiem (koszt 15zł) i dalej jedziemy tą trasą (łącznie do pokonania jest prawie 20 kilometrów bardzo łatwej trasy).

4. Powrót również statkiem (koszt 15zł).

5. Szacowany czas wycieczki 4-5 godziny.

Zapisy: Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść o 10:00 w sobotę pod główne wejście hotelu Pod Wulkanem.

* Ze względu na długą trasę wycieczka nie nadaje się dla dzieci

 

E-BIKE’OWE SZALEŃSTWO DLA KAŻDEGO

W ramach festiwalu nie zabraknie także możliwości przetesowania e-bike’ów – czyli rowerów z elektrycznym wspomaganiem napędu. Okazją do tego rowerowego eksperymentu będą codzienne, krótkie, wycieczki z przewodnikiem. Więcej o tej inicjatywie przeczytacie w artykule poniżej…

Przetestuj Bike’a i E-bike’a na festiwalu!