Dodano: 19 maja 2018, Autor: Admin

Charytatywne szkolenia i zbiórka rowerów – Małopolska Joy Ride Festiwal

Już za tydzień widzimy się w Kluszkowcach podczas Małopolska Joy Ride Festiwal. Właśnie ruszyły zapisy na szkolenia rowerowe, z pierwszej pomocy oraz fizjoterapii sportowej, które zostaną przeprowadzone w 27 maja w Kluszkowcach. Co więcej – z inicjatywy Małopolski zostanie zorganizowana zbiórka rowerów na rzecz podopiecznych- Stowarzyszenia Siemacha oraz dzieci z domów dziecka. Będzie więc okazja, żeby połączyć przyjemne z pożytecznym – pomóc potrzebującym i może przy okazji zaszczepić w nich miłość do dwóch kółek?

 

MAŁOPOLSKA JOY RIDE FESTIWAL – ALE CO TO W OGÓLE JEST? JEŻELI JESZCZE NIE WIESZ O GŁOŚNEJ, NAPAKOWANEJ POZYTYWNĄ ENERGIĄ I ROWEROWĄ PASJĄ IMPREZIE Z WIDOKIEM NA TATRY, TO TUTAJ DOWIESZ SIĘ WIĘCEJ!

 

FESTIWAL ROWEROMANIAKÓW

Tegoroczna edycja festiwalu Joy Ride planowana jest na ostatni weekend maja. Areną wydarzeń po raz kolejny będą kultowe Kluszkowce, szczycące się przepiękną panoramą na Jezioro Czorsztyńskie oraz Tatry. Festiwal przyciągnie blisko 2000 zawodników, którzy rywalizować w ośmiu widowiskowych dyscyplinach rowerowych, a w tym atrakcja dla najmłodszych czyli Kids Race – darmowe zawody rowerowe dla dzieci do 13 lat.

Dla widzów najbardziej widowiskową konkurencją będzie się Marin Best Whip Contest – konkurencja, w której zawodnik wyskakuje ze skoczni i w trakcie kilkunastometrowego lotu układa rower prostopadle do kierunku lotu, po czym ponownie wraca do pozycji wyjściowej, żeby bezpiecznie wylądować. Rywalizacja rozgrywana przy Zachodzie słońca to niezapomniane wrażenia.

ZAPISY NA SZKOLENIA

Kto do tej pory z zazdrością podziwiał rowerowe ewolucje czy odważne zjazdy po kamienistych ścieżkach, będzie miał okazję do nabycia nowych umiejętności. Podczas ostatniego dnia festiwalu (niedziela, 27.05) odbędą się charytatywne szkolenia z podstaw jazdy na rowerze ekstremalnym, udzielania pierwszej pomocy i fizjoterapii.

Profesjonalni rowerzyści-szkoleniowcy z Kellys MTB Academy uczyć będą bazowych elementów jazdy na rowerze górskim, a zakres tematyki szkolenia obejmie: poprawną pozycję na rowerze, naukę efektywnego hamowania, bezpiecznego pokonywania muld czy ostrych zakrętów. Jeżeli emocji nadal by było mało, to szkolący się będą mogli spróbować swoich sił na mini skoczni oraz pokonując bardziej wymagające elementy tras.

Uprawiając sporty o wyższym ryzyku upadku czy kontuzji niezbędny jest kurs pierwszej pomocy – charytatywne szkolenia z Extreme Trauma Team to świetna okazja do nadrobienia braków w ratowniczej wiedzy. Idąc dalej tym tropem… fizjoterapeuci z Cito, czyli Centrum Indywidualnej Terapii przeprowadzą instruktaż dotyczący prewencji urazów podczas jazdy na rowerze, postępowania pourazowego, korzyściach płynących ze schładzania organizmu w trakcie aktywności fizycznej oraz korzystania z opasek chłodząco-kompresyjnych na wszelkie kontuzje, urazy czy obrzęki powypadkowe.

Wypełnij formularz i zapisz się na wybrane szkolenie

SZKOLĄC SIĘ POMAGAMY!

Powyższe warsztaty mogą okazać się niezwykle przydatne. Będzie to także doskonała okazja do wsparcia podopiecznych Fundacji Siemacha. Symboliczna kwota wpisowa zostanie w całości przekazana na rzecz tego krakowskiego Stowarzyszenia. Jego głównym celem jest wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży, a prowadzona działalność polega przede wszystkim na działaniach wychowawczych, sportowych oraz prowadzeniu terapii.

Zapisy online ruszyły dzisiaj na stronie www.malopolskajoyridefestiwal.pl

 

NOWA KOSZULKA ZA STARY ROWER

Festiwal, który co roku przyciąga tysiące osób, to doskonała okazja, aby zrobić coś dobrego dla podopiecznych Stowarzyszenia Siemacha oraz dzieci z domów dziecka. Stąd pomysł na przeprowadzenie akcji charytatywnej. Jej celem będzie zbiórka rowerów i małych rowerków, które zostaną przekazane Stowarzyszeniu oraz dzieciakom z domów dziecka.

Jednoślady można oddawać do namiotu Małopolski w każdy z festiwalowych dni, w godzinach od 10:00-17:00. Zostawiany sprzęt musi być w pełni sprawny i w dobrym stanie technicznym. W zamian za to, oprócz satysfakcji, każdy biorący udział w akcji dostanie koszulkę Małopolska Joy Ride Festiwal.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Festiwalu: www.malopolskajoyridefestiwal.pl

 

FESTIWAL WSPIERAJĄ

  • Partner tytularny: Małopolska
  • Sponsorzy: Garmin, Specialized, Marin, Tirol, Maxxis, Fox, Karcher, Dietering, Shimano
  • Sponsor skrzydeł dla zawodników: Redbull
  • Partnerzy: Czorsztyn Ski, Nadleśnictwo Krościenko, Polski Związek Kolarski, Trauma Extreme Team
  • Patroni medialni: BikeBoard, Podhale 24, DH24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, INFOGRAM.pl, TVP Kraków.
  • Współorganizatorzy: Cyklokarpaty, BT Project, Polish 4x open,
  • Otwarte Treningi Rowerowe Kraków, Airbike