Dodano: 7 Lut 2018, Autor: Admin

Kask rowerowy Fox Flux – nowy początek

W 2006 roku Fox zaprezentował światu koncept swojego kasku mtb. Produkt o nazwie Flux łączył w sobie nowoczesny (jak na tamte czasy) design i ducha agresywnej, ścieżkowej jazdy. W kilku przypadkach był on protoplastą parametrów, które dziś uznawane są za standardy. Po 12 latach amerykańska marka zaserwowała odnowioną wersję kultowego kasku, który kusi parametrami i atrakcyjnym wyglądem. Poznajcie go bliżej…

Nowa wersja kasku Fox Flux 2018 została wyposażona w szereg nowych rozwiązań. Foto: Joy Ride

 

Kask rowerowy Fox Flux 2018 – video i prezentacja:

 

Co warto wiedzieć o nowym kasku rowerowym Fox Flux?

  • Kask rowerowy Fox Flux zostanie wyposażony w znany i rekomendowany system MIPS, który zapewnia dodatkową ochronę głowy podczas upadku.
  • Wewnętrzna część skorupy nowej wersji Fox Flux zostanie wykonana z materiału Varizorb EPS, który dzięki swoim parametrom lepiej rozprowadza i neutralizuje siłę uderzenia.

Wnętrze kasku Fox Flux stworzono z Varizorbu EPS. Skrywa ono m.in. system MIPS i antybakteryjną wkładkę X-STATIC. Foto: Joy Ride

  • System X-STATIC wykorzystuje antybakteryjne działanie srebra, a to, w przypadku korzystania z kasku rowerowego, ma zagwarantować wysoką antybakteryjność i zapobieganie nieprzyjemnemu zapachowi.
  • 300 Degree Retention Sytem to zestaw plastikowych uprzęży z pokrętłem regulacyjnym zlokalizowanym na potylicy, dzięki któremu kask będzie idealnie dopasowany do kształtu czaszki. W efekcie poprawi to stabilność skorupy podczas jazdy.

Daszek kasku Fox  Flux ma większy zakres regulacji i mocowanie na śrubę. Foto: Joy Ride

  • Przewiew pod skorupą kasku rowerowego Fox Flux zapewni 14 powiększonych otworów wentylacyjnych.
  • Wewnętrzna struktura skorupy kasku została wyposażona w dodatkowo wzmacniającą ją „klatkę”.
  • W nowej wersji kasku Fox Flux daszek można regulować w większym zakresie.
  • Nowością jest także system mocowania zapięcia pod brodą. W nowej wersji Fluxa zastosowano patent Fidlock, którego działanie opiera się na sytemie zatrzasku magnetycznego. To bardzo wygodne i nowoczesne rozwiązanie.

Magnetyczny zatrzask Fidlock. Foto: Joy Ride

  • Kask wystąpi w dwóch wersjach: Fox Flux Mips oraz klasycznej Fox Flux (jak sama nazwa wskazuje – bez systemu MIPS).
  • Kask rowerowy Fox Flux Mips to 4 wersje kolorystyczne (czarna, bordowa, jasnoszara i limonkowa) i rozmiarach XS/S, S/M oraz L/XL, natomiast podstawowy Fox Flux to 6 wersji kolorystycznych (czarny, czerwony, niebieski – oraz te same wersje ale z dodatkiem kolorowych wstawek) i rozmiary XS/S, S/M, L/XL.

Nie tylko funkcjonalność, ale też design, kolory i wykończenie są zaletami kasku Fox Flux. Foto: Joy Ride

 

Zobacz galerię zdjęć nowego kasku Fox Flux