Dodano: 4 Mar 2012, Autor: Admin

Sony VAIO Urban Jibbing rozstrzygniete!

Marcin Pośpiech oraz Maciej Długosz zdominowali niedzielną rywalizację w ramach Sony VAIO Urban Jibbing. Efektowne triki, doskonała pogoda, energiczna muzyka, żywiołowa publiczność i dużo pozytywnej energii – tak można w skrócie podsumować pierwsze zawody tegorocznej serii Sony VAIO Extreme Series 2012.

Przypomnijmy, że Sony VAIO Urban Jibbing- to inauguracja serii zawodów w różnych dyscyplinach sportów ekstremalnych Sony VAIO Extreme Series. Następna zaplanowana impreza to rowerowy zjazd Sony VAIO Joy Ride Open, który odbędzie się 21. kwietnia w Myślenicach.

Wracając jednak do tematu Sony VAIO Urban Jibbing…

W Sony VAIO Urban Jibbing wzięło udział kilkudziesięciu snowboardzistów i narciarzy, którzy podjęli wyzwanie pokonania dziewięciometrowego, łamanego boxa ustawionego na schodach przed przejściem podziemnym koło Galerii Krakowskiej. Trwające od 18.00 finały przy sztucznym świetle zakończyły się zwycięstwem: Maciej Długosz w kategorii snowboard oraz Marcin Pośpiech wśród narciarzy, którzy odebrali stylowe tablety Sony S oraz dodatkowe nagrody zapewnione przez sponsorów.

Zawody Sony VAIO Urban Jibbing odbyły się przy prawdziwie wiosennej, słonecznej aurze, na śniegu przywiezionym z lodowiska klubu Cracovia. Przy pięknej, wiosennej pogodzie około 40 tysięcy osób od godziny 14.00 odwiedziło miejsce imprezy, zagrzewając zawodników do walki o zwycięstwo.

Zawody sportowe to nie koniec Sony VAIO Urban Jibbing. Bezpośrednio po wręczeniu nagród w klubie Forty Kleparz przy ul. Kamiennej 2-4 rozpoczęło się after party dla zawodników i kibiców. Gwiazdą wieczoru był DJ Cross – Mistrz Świata International DJ Association z Belgii, który zagrał w towarzystwie pięciokrotnego Mistrza Polski ITF/IDA DJ Falcon’a oraz DJ NWR i DJ DAAZ.

Urban Jibbing to pierwsze zawody cyklu Sony VAIO Extreme Series 2012, który potrwa do końca roku. W ramach projektu odbędą się zawody w różnych dyscyplinach sportów ekstremalnych – oprócz snowboardu i freeski takich jak zjazd rowerowy, czy kite boarding. Kolejna edycja serii – zawody w zjeździe rowerowym Sony VAIO Joy Ride Open, odbędzie się 21. kwietnia w Myślenicach.

Wyniki Sony VAIO Urban Jibbing 2012:

Freeski

1.         Marcin Pośpiech

2.         Michał Rajzer

3.         Bartek Syska

Snowboard

1.         Maciej Długosz

2.         Wojciech Wojtyła

3.         Piotr Tokarczyk

Nagrody w dwóch niezależnych kategoriach (kobiety i mężczyźni):

I miejsce: Sony Tablet S, 500 zł w gotówce, bon 600 zł do wykorzystania w Cool Sport Galeria Krakowska
II miejsce: 700 zł w gotówce, bon 500 zł do wykorzystania w Cool Sport Galeria Krakowska
III miejsce: 500 zł w gotówce, bon 400 zł do wykorzystania w Cool Sport Galeria Krakowska

Sponsor Główny: Sony VAIO www.vaioblog.pl

Sponsorzy nagród: Sony VAIO, Red Bull, Cool Sport, Galeria Krakowska

Organizatorzy: Joy Ride & Agencja Zooteka

Współpraca: Galeria Krakowska, Grupa Serum, TechRamps, KS Cracovia

Patroni medialni: Radio ESKA, Extreme Sports Channel, Multikino, Onet.pl, Dziennik Polski, StreetMag, Streeters.com, Snowboard.pl, Skatenews.pl

Poniżej galeria zdjęć wykonanych aparatem Sony Alpha, autorstwa Jarka Berdaka: