Dodano: 12 Mar 2012, Autor: Admin

Vademecum fana UCI World Cup 2012

Pora zebrać wszystkie plotki do kupy i ustalić fakty. Za niecały tydzień rusza UCI World Cup 2012. Wiemy już o kilku spektakularnych transferach i tym, gdzie odbędą się wszystkie edycje Pucharu, włącznie z Mistrzostwami Świata. Informacje zebrane poniżej przydadzą się wielu z nas. Bo czym byłby nasz sport, bez śledzenia poczynań najlepszych zawodników. A przecież każdy z nas ma swojego rowerowego idola.

I. Rozkładówka zawodów UCI World Cup 2012:

1. UCI World Cup XCO/DHI/4X Round 1 – 17-18.03.2012 – PIETERMARITZBURG (RSA)

2. UCI World Cup DHI/4X Round 2 – 02-03.06.2012 – VAL DI SOLE (ITA)

3. UCI World Cup DHI/4X Round 3 – 09-10.06.2012 – FORT WILLIAM (GBR)

4. UCI World Cup XCO Round 5 / DHI/4X Round 4 – 23-24.06.2012 – MONT STE ANNE (CAN)

5. UCI World Cup XCO Round 6 / DHI/4X Round 5 – 30.06-01.07.2012 – TBC – AMERICA

6. UCI World Cup XCO Round 7 Final / DHI/4X Round 6 – 28-29.07.2012 – VAL D’ISERE (FRA)

7. UCI XCO/DHI/4X WORLD CHAMPIONSHIPS – 31.08-02.09.2012 05.09-09.09.2012 -LEOGANG (AUT) SAALFELDEN (AUT)

8. UCI World Cup DHI/4X Round 7 Final – 15-16.09.2012 – HAFJELL (NOR)

II. Informacje dotyczące zawodników i teamów, których barwy będą reprezentować:

UCI MTB Teams
CG RACING BRIGADE (CGB) – AND
GRACIA Cédric
GUTIERREZ VILLEGAS Marcelo
WILLIAMS Gabriela
DEVINCI GLOBAL RACING (DGR) – CAN
BEER Nick
BRANNIGAN George
SMITH Steve
VERNASSA Gianluca
TEAM 23 DEGREES (TTT) – ESP
DERTELL Dennis
ZARCO Luis
CK RACING SANTACRUZ (CKR) – FRA
GEROMIN Quentin
KURTZ Cyrille
PASCAL Mickael
DAGG – RACING (DRT) – FRA
GALLEAN Chloe
GALLEAN Mathieu
OGET Ludovic
LABYRINTH SHIMANO RACING TEAM (LSR) – FRA
CHOLLEY Geoffrey
JONNIER Sabrina
QUET Arthur
THIRION Rémi
PASSION VELO.FR (PVT) – FRA
CHARRE Morgane
CROCOMBETTE Jérôme
DELPIROUX Adrien
EMERY Theo
FORTHIAS Lou
GIRARD Eymeric
PARRET Arthur
PONSON Florian
SMANIOTTO Renaud
VESPA Loris
TEAM LAC BLANC / SOLID / BATIBOIS ALSACE (LBS) – FRA 
AUCLAIR Baptiste
GEORGES Pierre Charles
SAX Caroline
TEAM MORZINE – AVORIAZ / HAUTE – SAVOIE (MZA) – FRA 
GROS Céline
PUGIN Mélanie
REYNIER Sandra
TOPCYCLE BY TREK (TBT) – FRA
CONTRERES Romain
GIORDANENGO Aurélien
XCYTT RACING (XCY) – FRA
ARTHUS Florian
CARDON Simon
DI PASQUALE Charly
MAUPAS Jordan
MADISON SARACEN DOWNHILL TEAM (MAD) – GBR
ATWILL Phil
CARPENTER Manon
GEOGHEGAN Jack
LOWE Josh
MOLLOY Harry

STEVE PEAT SYNDICATE (SPS) – GBR
DONOGHUE Neil
GRIFFITHS Chris
LEWIS Josh
MATTHEWS Billy
OXLEY Freddie
RUSSELL Dale
SWINDEN James
VICKERS Michael
DIRT NORCO RACE TEAM (DNT) – IRL
REID Ben
RIFFLE Duncan
STANBRIDGE Dan
ARGENTINA BIKE GRAVITY TEAM (ABG) – ITA
CAIRE Carlo
CAIRE Pietro
MASTERS Wyn
NOREK Justyn
PILA-BLACK ARROWS-MTB HERIN SCHOOL ASD (PBA) – ITA 
HARNSTROM Oscar
SUDING Lorenzo
TEAM AXO/PRO-GEST (APG) – ITA
COLOMBO Francesco
MOCELLIN Andrea
ROSE VAUJANY GRAVITY MTB TEAM (RVG) – NED
BRÜCKNER Petrik
COMBEE Leo
CURD Katy
HIBBEN Julian
PRIJKEL Daniel
VINK Nico
WICHMAN Joost
UNIOR TOOLS TEAM (UTT) – SLO
HEATH Harry
MICHALOGIANNAKI Maria
PANDUR Ziga
RUTAR Nejc
STONE Jessica
SC-INTENSE (SCI) – SUI<
BUTTON Joshua
FIGARET Faustin
PAYET Florent
PEYER Lars
ROSCHI Roman
RUCHTI Miriam
TEAM ARE BIKEPARK BY W-RACING (ABP) – SWE
WALLNER Robin
THUNELL Jakob
WALLNER Niklas
SPECIALIZED RACING – USA GRAVITY (SBC) – USA
BENEDICT Bradley
KEENE Curtis
KELLY Cody
ROPELATO Mitch
WRIGHT Christian
TEAM NORCO INTERNATIONAL (NOR) – USA
ATKINSON Bryn
KINTNER Jill
MILKA-SUPERIOR MTB RACING TEAM (MSR) – CZE
BEERTEN Anneke
AIX VTT THRIFTY (AIX) – FRA
DELEST Agnes
ANNES Pierrick
HAUT-JURA VTT (HJV) – FRA
BERNARDI Benjamin
CLAUDIN Benjamin
GUILLAUME Laura
IMBAUD Joris
PIGAZZINI Andrea
R – VTT MORILLON (RVM) – FRA
BIGONI Joris
BURRI Loic
COLOMB Yannick
LOHNER Alexandre
LOHNER Laura
GIANT ITALIA TEAM (GIT) – ITA
FRANCO Edoardo
TEAM TREK CINGOLANI (CIN) – ITA
PETRUCCI Francesco Danilo
TORPADO SURFING SHOP (TSP) – ITA
CALLINI Riccardo
GAMBIRASIO Carlo
MARCELLINI Alia
MILIVINTI Marco
TONELLI Devis
TEAM FOKUS – DANICA (TFD) – NOR
NYLENDE Terje
TAFTÖ Snorre Setrom
KONA (KON) – USA
AMOUR Karim
DELFS Mitchell
FEARON Connor
UCI Elite MTB Teams
ALPINE COMMENCAL AUSTRIA (RCA) – AUT
BERNHARD Petra
GRUBER Manuel
HAAS Mathias
TETZLAFF Boris
WILHELM Florian
MS MONDRAKER TEAM (MSM) – AUT
MACDONALD Brook
PEKOLL Markus
RAGOT Emmeline
SPAGNOLO Damien
COMMENCAL / RIDING ADDICTION (CRA) – FRA
NICOLE Myriam
RUFFIN Gaetan
RUFFIN Thibaut
HUTCHINSON UNITED RIDE (HUR) – FRA
BENTLEY Timothy
CAUVIN Guillaume
COUSINIE Fabien
HANNAH Michael
HANNAH Tracey
LAPIERRE INTERNATIONAL (LPI) – FRA
BLENKINSOP Samuel
BRUNI Loic
COLE Cameron
THOME Patrick
CHAIN REACTION CYCLES.COM / NUKEPROOF (CRC) – GBR 
BOND Alex
BUCHANAN Lewis
LEHIKOINEN Matti
SIMMONDS Matthew
SMITH Joseph
GT FACTORY RACING (GTF) – GBR
ATHERTON Dan
ATHERTON Gee
ATHERTON Rachel
BEAUMONT Marc
SCOTT11 (STT) – SUI
FAIRCLOUGH Brendan
NIEDERBERGER Noel
PAULHAN Romain
PUGIN Floriane
SIEGENTHALER Emilie
WEISS Adrian
WEISS Mirco
GIANT FACTORY OFF-ROAD TEAM (GFT) – USA
HART Danny
NEETHLING Andrew
MONSTER ENERGY-SPECIALIZED (MES) – USA
BROSNAN Troy
HILL Samuel
SANTA CRUZ SYNDICATE (SCB) – USA
BRYCELAND Josh
MINNAAR Greg
PEAT Steve
YETI FOX SHOX FACTORY RACE TEAM (YET) – USA<
BOICE Chris
GRAVES Jared
JACKSON Eliot
RUDE JR Richard
SCHUSLER Joey
TRINKINO Trevor
TREK WORLD RACING (TWR) – ESP
GWIN Aaron
LEOV Justin
MULALLY Neko
GHOST FACTORY RACING TEAM (GFR) – GER
FISCHBACH Johannes
KLAUSMANN Marcus
FISCHBACH Johannes
STASEK Adam
TSCHUGG Guido